close
تبلیغات در اینترنت
اموزش و ترفند
دوشنبه 19 آذر 1397
نویسنده : idin davodi |


مطلبی دیگر از آفتاب آی تی روبروی شماست. مطلبی که حضور نیم ساله ما در کنار شما عزيزان را نشان می دهد. خوشحاليم که در طول اين نیم سال توانسته‌ايم در کنار شما خوانندگان گرامي باشيم. اگر به آرشيو مطالب گذشته ما مراجعه داشته باشيد متوجه خواهيد شد که بسياري از مطالب آموزشي، که مورد نياز کاربران بوده است را مطرح کرده‌ايم. نصب و راه‌اندازي ويندوزهاي مختلف و بيان نکات ويژه مربوط به هر يک از آن‌ها، آشنايي با محيط اينترنت و آموزش خطرات و نکات امنيتي مهم و بسياري از مسائل ديگر همه و همه در بخش آموزش به شما عزيزان آموزش داده شده است. در برخي مطالب نيز مطالبي مانند نصب ويندوز و ساختن پست الکترونيکي، به دليل درخواست‌هاي مکرر شما عزيزان براي دومين و گاهي سومين بار به نمایش رسيد. اما مطمئنا تکرار بيش از حد يک مطلب براي ساير مخاطبان که در هر روز منتظر خواندن مطالب جديدي هستند، خوشايند نخواهد بود. بنابراين با توجه به اين موضوع، به خوانندگان عزيز پيشنهاد مي‌کنيم تا با مراجعه به مطالب گذشته آفتاب آی تی، مجموعه کامل مطالب آموزشي ما را مطالعه کنند.

بايد به اين نکته نيز اشاره کنيم که پيام‌هاي ارسالي شما خوانندگان عزيز، مي‌تواند در تعيين موضوعات مطالب ما بسيار تاثيرگذار باشد. بنابراين شما مي‌توانيد با توجه به تکراري بودن و يا نبودن موضوعات پيشنهادي خود، سوژه‌هاي آموزشي جديدي را در اختيار ما قرار دهيد. اين موضوع را نيز مد نظر داشته باشيد که صحبت درباره برخي از نرم‌افزارهاي تخصصي همچون اتوکد، فتوشاپ و فري‌هند، در مجموعه آموزشي ما نمي‌گنجد. بنابراين با پيشنهاد مطالبي که براي اکثر کاربران مفيد و کاربردي باشد، راهنما و همراه ما در اين مسير باشيد.

 

ويندوز 7 به فکر شماست

پس از مقدمه‌اي که بيان شد، به سراغ مطلب آموزشي اين شماره مي‌رويم. در اين مطلب مي‌خواهيم شما را با يکي ديگر از قابليت‌هاي ويندوز 7 آشنا کنيم. پس از مراجعه به کنترل‌پنل، بخشي را با عنوان Performance Information and Tools مشاهده خواهيد کرد. اين سرويس از ويندوز به شما امکان مي‌دهد تا راندمان کاري سيستم‌عامل خود را افزايش دهيد.

در صفحه اصلي اين سرويس، اطلاعاتي را درباره راندمان سخت‌افزاري سيستم مشاهده مي‌کنيد. پردازنده، حافظه جانبي، گرافيک و سرعت هاردديسک شما بررسي و امتيازي به آن نسبت داده مي‌شود. اين امتياز که عددي بين 1 تا 7.9 است، ميزان توانايي و صحت عملکرد آن‌ها را نشان مي‌دهد. در کنار اين امتيازها يک امتياز کلي که با عنوان Base Score مشخص شده، قابل مشاهده است. برخلاف تصور شما، اين امتياز ميانگين امتيازهاي جزئي نيست، بلکه نشان‌دهنده کم‌ترين امتياز آن‌هاست. اين عدد در بسياري از موارد کاربردي خواهد بود. به‌عنوان مثال براي استفاده از برخي از نرم‌افزارهاي خاص، حداقلي براي Base Score سيستم تعيين مي‌شود. شما مي‌توانيد به کمک اين امتياز، ضعيف‌ترين قطعه سخت‌افزاري سيستم خود را شناسايي کرده و در صورت نياز ارتقاء دهيد.

يکي ديگر از کاربردهاي اين عدد، تشخيص قابليت‌هاي کاربردي ويندوز هفت در سيستم است. به عنوان مثال در سيستمي که Base Score آن بين 1 تا 2 است، تنها مي‌توان کار با مجوعه نرم‌افزارهاي اداري همچون آفيس و جست‌وجو در اينترنت را با سرعت قابل قبول انجام داد. اما اجراي ساير نرم‌افزارهاي پيشرفته‌ و گرافيکي در اين سيستم معقول نخواهد بود. سيستمي با امتياز 4 تا 5 نيز مي‌تواند براي کاربران خانگي منطقي باشد. اين سيستم مي‌تواند ويندوز هفت را با کيفيتي مناسب به کاربر ارائه کند. اگر هم سيستم شما امتياز بين 6 تا 7 را به‌دست آورد، هيچ‌گونه نگراني براي انتقال سريع اطلاعات از روي هاردديسک و انجام بازي‌هاي سنگين گرافيکي نخواهيد داشت.

در اولين قسمت از نوار سمت چپ Performance Information and Tools، گزينه Adjust visual Effects را مي‌بينيد که به تنظيمات جلوه‌هاي تصويري ويندوز مربوط مي‌شود. با کليک روي آن، پنجره‌اي جديد باز مي‌شود. کاربر مي‌تواند در اين پنجره گزينه بالاترين راندمان (Adjust for Best Appearance)، تنظيم توسط سيستم‌عامل و بر اساس قدرت سخت‌افزاري (Let Windows Decide) و يا حالت تنظيم توسط کاربر (Custom) را انتخاب کنيد. به عنوان مثال، آخرين گزينه اين فهرست (Use Visual Style)، ظاهر گرافيکي ويندوز 7 را به ويندوز 98 نزديک خواهد کرد که باعث افزايش سرعت سيستم مي‌شود.

 

 

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : یکشنبه 7 خرداد 1391 | نظرات ()بازدید : 73
نویسنده : idin davodi |

● F4 باز کردن ليست پايين رونده Address Bar

● F5 به روز آوري Refresh

● F6 مانند کليد Tab بين اجزاي مختلف پنجره جاري سوييچ مي کند.

● F10 پرش به منو هاي اصلي يک پنجره مثلFile,Edit,View, ...

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : شنبه 23 ارديبهشت 1391 | نظرات ()بازدید : 72

توجه توجه تاریخ : پنجشنبه 18 خرداد 1391
تصاویری رویایی و زیبا از طبیعت تاریخ : جمعه 14 مهر 1391
اس ام اس های عاشقانه ی جدید و زیبای ۹۱ تاریخ : جمعه 14 مهر 1391
طنز تاریخ : جمعه 14 مهر 1391
عکس های بسیار زیبا از طبیعت تاریخ : جمعه 14 مهر 1391
جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 یکشنبه 19 شهریور تاریخ : جمعه 14 مهر 1391
خیلی باهاله تاریخ : جمعه 26 خرداد 1391
دانلود سیو بازی Just Cause 2 تاریخ : شنبه 20 خرداد 1391
کلیپ خنده دار تاریخ : پنجشنبه 18 خرداد 1391


متن دلخواه خود را از طریق ویرایش قالب در اینجا بنویسید